Kalendarz adwentowy w przedsprzedaży 20 zł taniej do 29.10 do 23:59. 26 okienek pełnych niespodzianek!

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Najmłodszy zwycięzca MasterChef

Nie wiemy nic o tym, jaki był najdłuższy skład mixu, najkrótszy czas miksowania i największa chrupiąca truskawka, ale znamy najmłodszego zwycięzce MasterChefa, Kristinę, która stworzyła dla swojej najukochańszej mamy (a także dla was!) najpyszniejszy Mix - Mniam mam!

Kristina Nemčková wygrała w 2019 czeską edycję MasterChefa, mając zaledwie 17 lat! Żeby była jasność - chodzi o edycję piekielnie trudnego konkursu kulinarnego dla dorosłych, gdzie poprzeczka jest naprawdę wysoko i wiek wcale nie stanowi okoliczności łagodzącej!

Kristina to najmłodszy zwycięzca masterchef na świecie


Mix Masterszefowej ;) jest pełen chrupiącej podstawy, liofilizowanych truskawek i malin, czekoladowych wiórek, płatków migdałowych, a także migdałów w mlecznej czekoladzie. Całość podkręca delikatny aromat cynamonu i kardamonu.

Historia musli Mniam Mam

Za każdą naszą mieszanką stoi jakaś historia. Kristina stworzyła ten mix z myślą o swojej mamie oraz wszystkich mamach, którym chcemy podziękować już 26. maja. Posłuchajcie więc historii Kristiny, bez której dziś nie moglibyśmy się zajadać tymi pysznościami:

Moja mama Ewa jest zakręcona! To ona wpadła na pomysł zgłoszenia mnie do programu Masterchef, który wygrałam w zeszłym roku, a także jest autorką wszystkich fotografii, w mojej książce kucharskiej #UPGRADE oraz na moim Instagramie Made by Kristína. W skrócie - pomaga mi na drodze do moich marzeń. Największym moim marzeniem jest stać się profesjonalnym kucharzem.

Mama pomaga także mojej siostrze Paulince, która została diagnozowana z ciężkim przypadkiem dziecięcego porażenia mózgowego i nie obejdzie się bez pomocy. Właśnie mama znalazła sposób, aby wciągnąć Paulinkę do codziennego życia tak, aby stała się częścią jej pracy. Stworzyła projekt NEEDO, który oferuje stylowe rozwiązania dla niepełnosprawnych dorastających dzieci, dorosłych czy seniorów. Poświęca się produkcji, wraz z zakładami pracy chronionej w Czechach, przede wszystkim materiałowych pomocy takich jak wielofunkcyjne bandamki-śliniaki lub specjalnych ubrań dla osób poruszających się na wózku, a także innych pomocy, które ułatwiają długie spożywanie posiłków przez niepełnosprawnych, a które są niedostępne na całym świecie.

Moja mama starała się zająć nas czymś, więc często "bawiłyśmy się" w kuchni. Dla siostry gotowanie było terapią - dotykała różnych struktur produktów, zachęcało ją to do dotykania i chwytania, a ja chętnie mieszałam, podsypywałam i wałkowałam ciasto. Dziś sytuacja się obróciła, ale ekipa pozostała. Ja gotuję, moja siostra stara się dotykać i podawać produkty, a mama zarządza sprzątaniem po naszym gotowaniu :).

Najmłodsza zwyciężczyni masterchefa z mamą

Najmłodszy zwycięzca masterchefa z siostrą

Spróbujcie się zatrzymać i przypomnieć sobie o wszystkim tym, co zrobiła lub stale robi dla Was mama. Jak was wychowała i jaką miłością bezwarunkową was obdarza. Napiszcie jej krótkie życzenia na etykietce tuby lub narysujcie serduszka. Radość gwarantowana!

Wróć do wszystkich artykułów

1 Komentarz do artykułu Najmłodszy zwycięzca MasterChef

Szymon

Szymon

Wow

Odpowiedź

Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry