Truskawkowy tydzień ze zniżką 10% na dużą tubę, kosteczkiprecelki czy migdały w czekoladzie w truskawkowym pyłku.

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Mixit kocha naturę!

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Ziemi, przygotowaliśmy dla Was artykuł dotyczący naszej zielono-niebieskiej planety, którą szanujemy, a jednocześnie doceniamy, że oferuje nam tyle przepysznych naturalnych składników,które trafiają do Was w waszych tubach.

Od początku działalności Mixit środowisko naturalne jest dla nas bardzo ważne, choć nigdy nie mówiliśmy o tym zbyt głośno. Jednak ponieważ jesteście zainteresowani tym, jaki jest nasz stosunek do ekosystemu, postanowiliśmy poruszyć ten temat, tym bardziej, że termin przygotowania nowego wpisu na bloga wypadł akurat w okolicach święta Ziemi :)


Napoczątek kilka słów o recyklingu, który jest u nas na porządku dziennym.  Odprowadzamy na to część pieniędzy z każdej sprzedanej tuby. Współpracujemy też z funkcjonującym w Czechach systemem EKO-KOM, który zapewnia odbiór zwrotny, sortowanie i wtórne przetwarzanie odpadów. EKO-KOM działa przede wszystkim w obszarze dofinansowania zbiórki, gromadzenia, sortowania i w przetwarzaniu zużytych opakowań, dzięki niemu dostępnych jest coraz więcej kontenerów na odpady sortowane i nasza planeta jest o nie nieco lżejsza.

Kolejny projekt, w którym bierzemy udział, to „ZEROWASTE”. Cel tego projektu jest prosty – wykorzystać wszelkie odpady. Tutaj nie chodzi już tylko o recykling naszych tub, ale także odpadów, które powstają podczas produkcji mieszanek. Na przykład worków, w których są nam dostarczane składniki. Dzięki zręcznej obróbce worki te zmieniają się w fajne torebeczki, do których wykonania nie potrzeba nawet kleju. Wystarczy wymieszać resztki mąki i wodę, żeby powstała zastępująca go papka. W efekcie nic nie zostaje zmarnowane.

Współpracujemy również z organizacjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne, które w zależności od ich możliwości fizycznych i umysłowych składają torebeczki oraz upiększają je. Ich praca wspomaga przede wszystkim projekt INDUSTRIAL UPCYKLING, w którym zamiast niszczyć środowisko naturalne, wykorzystuje się źródła już powstałe, dokładnie tak, jak w Mixit.

Zresztą także my staramy się ulepszać nasze opakowania i to nie tylko pod względem wyglądu i szaty graficznej, ale też redukowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Może nawet nie zauważyliście tego podczas śniadania, ale z upływem czasu udoskonalamy wszystko tak, żeby Mixit był w 100% przyjazny naturze.

W tej chwili na przykład zastępujemy tuby z wewnętrzną okleiną aluminiową, tubami wyklejonymi wewnątrz materiałem identycznym jak ten, z którego robione są papierowe kubki. To nasz kolejny krok do bardziej ekologicznych opakowań i do pogłębienia przyjaznych stosunków z Matką Naturą.

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Mixit kocha naturę!


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry