Pyszna świąteczna kolekcja! Bestsellery i nowości dla fanów świątecznych smaków :)

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Z okazji święta Dobrych Rad..

Z okazji święta Dobrych Rad, które przypada na 13. czerwca przygotowaliśmy artykuł z wiosenno-letnimi poradami.. Mamy nadzieję, że uda nam się w duchu tego święta udzielić Wam kilku dobrych rad :)
Wiosennym tematem numer jeden, który drążymy również latem jest oczywiście detoks organizmu. Żeby czuć się dobrze, należy zdrowo się odżywiać, uprawiać sport i dać odpocząć naszemu umysłowi. No tak, ale jak to zrobić kiedy „mamy lenia” lub po prostu jesteśmy zmęczeni :)?

Wystarczy mieć na uwadze kilka podstawowych rzeczy dotyczących funkcjonowania naszego organizmu i umysłu, wtedy bardzo szybko i łatwo wszystko do siebie dopasujemy. 

  • Nieważne, czy rozpoczniesz od zmiany diety, sportu, ćwiczeń umysłowych, relaksu, medytacji, czy przechadzek.. wystarczy powoli zmieniać po kolei te dziedziny życia, a kolejne zmiany będą dla Ciebie łatwiejsze i będziesz mieć wrażenie, że dzieją się same.
  • Bądź systematyczny, ale kiedy nie wywiążesz się z zaplanowanych zajęć lub „zgrzeszysz”, nie miej wyrzutów sumienia i nie potępiaj się.
  • Ciesz się z samej czynności – przygotowujesz sałatkę? Ciesz się z krojenia warzyw, a potem z przepysznych smaków. Jedziesz na wycieczkę rowerową? Myśl o samej jeździe na rowerze, o tym jaka to frajda. Podczas masażu delektuj się rozluźnieniem mięśni i umysłu..
  • Bądź wdzięczny. Zaplanowałeś dwudziestokilometrową wycieczkę, a po 10 km jazdy na rolkach jesteś zmęczony? Bądź wdzięczny, że pojechałeś i że w ogóle masz taką możliwość. Pochwal się sam za to!
  • Nie myśl, nie próbuj, po prostu zrób to.. Tak jak w znanej reklamie - Just do it! Nie trzeba myśleć godzinami o sprzątaniu mieszkania, czy drążyć temat - chce mi się pójść na basen czy też jestem zmęczony?.. Im więcej myślisz, tym bardziej odsuwasz od siebie samą czynność. Im częściej będziesz w ten sposób podchodzić do czegokolwiek w życiu co masz lub chcesz wykonać, tym łatwiej, szybciej i bez namysłu będziesz to robić.

To tylko nawyk

Czynności, które powtarzamy częściej – nieważne, czy są one pozytywne, czy negatywne, stają się naszymi nawykami. Nawyki powstają w naszych neuronach. Wystarczy 21 dni, żeby neurony połączyły się i wysłały informację do wszystkich komórek w organizmie. To niewiele, prawda? :) Zatem jeśli chcesz regularnie ćwiczyć, jeść zdrowe i pożywne śniadanka lub nie przejadać się wieczorem? Wystarczy robić to regularnie przez 21 dni i… wygrałeś!:).

Kobiety działają w tygodniowych cyklach

Kobiety mogą obserwować raz na miesiąc większe zmęczenie organizmu lub senność. Wtedy też nie chce się im tyle ćwiczyć, co czasami prowadzi do denerwowania się na siebie. Naukowcy przeprowadzili na ten temat badania i okazało się, że każda kobieta działa w tygodniowych cyklach. Najbardziej aktywny tydzień i najwięcej energii ma w pierwszym tygodniu po okresie. Natomiast kilka dni przed i w ciągu okresu jest bardziej zmęczona i senna. Wystarczy więc rozplanować zajęcia adekwatnie do tego cyklu, by czuć się przez cały miesiąc bardzo dobrze.

Zatem w pierwszym tygodniu wybieraj ćwiczenia i czynności bardziej wymagające siły fizycznej, a podczas okresu lub tuż przed zrelaksuj się w saunie lub idź na masaż :).

A ty nie skaczesz? 

Tak właśnie pyta mała Eugienia w filmie Jasminum mnicha Zdrówko. A wiecie co było dalej?

Zdrówko: A po co?

Eugienia: A po to żeby skakać..

Nie wstydź się podskakiwać w drodze na przystanek lub na przechadzce, zrobić gwiazdę w domu albo w biurze, a jeśli masz taką możliwość fiknąć sobie koziołka. W jednej chwili serce napompuje o wiele więcej krwi do organizmu, uwolnisz endorfiny – hormony szczęścia, które wywołują dobre samopoczucie. Udowodniono naukowo, że ludzie od czasu do czasu podskakujący wydłużają sobie życie i są bardziej wyluzowani.

A jeśli sobie koledzy w pracy albo sąsiad powie, że zwariowałeś..no to co? Ważne jak Ty się czujesz.

Powtórka z rozrywki..

Na koniec wspomnimy oczywiście o tym, że śniadania są najważniejszym daniem dnia. Jak mówi stare przysłowie – „Śniadanie zjedź sam, obiadem podziel się z przyjacielem, akolację zostaw wrogowi.”

Zachęcamy więc do jedzenia regularnych śniadań. Z Mixit.pl przygotujesz sobie szybką, zdrową i pożywną porcję tego co najbardziej lubisz– skomponuj.

 

Wszystko co wydarza się w Twoim życiu przyjmij z wdzięcznością a jeżeli Ci się coś nie podoba, zmień to :).

Just do it! :)

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Z okazji święta Dobrych Rad..


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry