Pyszna świąteczna kolekcja! Bestsellery i nowości dla fanów świątecznych smaków :)

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Regeneracja cz. VI - Akupresura – wałek do masażu z kolcami albo akumata

(nie mylić z matą do akupresury z kamykami)

 
Stwierdzam, że chyba jestem trochę masochistą, bo to kolejna bolesna metoda, choć tylko na początku. W sumie samo bieganie też jest bolesne, jak boli to znaczy, że przekraczamy swoje granice (tak mówią), ale to przyjemny ból.

Wracając jednak do akupresury - pierwsze sesje, jak również pierwsze minuty na macie to mordęga. Natomiast później czujemy pełne rozluźnienie, puszcza wszystko to, co nas ogranicza. A biegacze to jedni z najbardziej pospinanych sportowców (niestety). Znam osoby, które śpią na takiej macie, zapewne to kwestia przyzwyczajenia.

Stosujemy ją na plecy, stopy oraz łydki. Czas uzależniamy od własnych potrzeb, ale kiedy już przetrwacie początek i poczujecie ciepło rozchodzące się po ciele, relaks, ukojenie i ulgę - gmata do akupresury zielona z wypustkamiwarantuję, że nie będziecie chcieli wstawać.

W mojej serii o regeneracji pominąłem ćwiczenia wzmacniające czy mobilizację, po prostu nie czuję się w tej materii dobrze, natomiast wymienione metody dość dobrze na sobie przetestowałem, jak również zgłębiłem wiedzę na ich temat, bo nie biorę niczego w ciemno.

Zachęcam was do refleksji, zastanówcie się czy dbacie o swój organizm odpowiednio. Jeśli jesteście w tej grupie, która uważa, że trening kończy się np. na przebiegnięciu 10 km i żadne „ustrojstwa”, które wymieniłem i dość krótko opisałem nie są wam potrzebne podpowiadam: do czasu...


kacper kąkol w artykule dla mixit.pl   

Kacper Kąkol, w świecie sportu znany bardziej jako Biegowy świr. Student ostatniego roku kierunku lekarskiego, więc jedną nogą już lekarz J Bieganie to jego pasja na całe życie, biega wszystko, od stadionu po biegi przeszkodowe, w których się specjalizuje. 15 zawodnik świata na krótkim dystansie oraz członek 4 sztafety na świecie, właśnie w OCR.

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Regeneracja cz. VI - Akupresura – wałek do masażu z kolcami albo akumata


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry